תדמית

חשבתם פעם על מהות הרושם הראשוני? כמה משקל יש בחיי היום-יום לרושם זה על ההחלטות שאנו לוקחים והבחירות שלנו? הרושם הראשוני, של השניות הראשונות, גורם לנו לחשוב באופן מיידי על העיסוק של האדם, על תכונותיו, מאיפה הגיע ואפילו באופן תת מודע האם אנחנו סומכים עליו או מעוניינים להיות עימו בקשר. לא תמיד אנחנו מחפשים לשפוט על פי זה, אבל חוש הראייה והמוח עובדים במקומנו.

הרושם הראשוני מורכב ממכלול של הרבה גורמים: שפת גוף, לבוש, שיער ואצל נשים גם האיפור.

איפור יכול להוות הבדל משמעותי בתדמית שאנו יוצרות לעצמנו ביום-יום, בבית ובעבודה. למה התדמית שלנו צריכה להיות כה חשובה עבורנו? כי תדמית היא הדרך בה אחרים תופסים אותנו ויש לנו שליטה רבה על כך, אם נשקיע קצת מחשבה ומאמץ.

לדוגמה, התדמית שלי בתור מאפרת הינה של בחורה מטופחת ומאופרת, לכן אקפיד על כך לפני כל יציאה מהבית. אומרים שהסנדלר הולך יחף וזה אולי נכון לעיתים, אבל יותר מקצועי בעיני לשמש דוגמה, גם אם היא סמלית. כל אחת בתחומה.

לעיתים גם איפור מינימאלי לפני היציאה מהבית יכול לעשות הבדל משמעותי. הרבה פעמים איפור משפיע עלינו הרבה מעבר למראה החיצוני, הוא משפיע על ההרגשה האישית והדימוי שלנו. כשאנחנו מרגישות טוב, אנו מלאות בביטחון עצמי שבאופן טבעי מוקרן החוצה כלפי האנשים אותם אנו פוגשות. זה נכון בעסקים, במקום העבודה ואפילו מול הגננת, המורה או שאר האנשים בהם אנו נתקלות במהלך היום.

       אז איך עושים את זה?

קודם כל אנחנו צריכות להיות מודעות לנושא ולהבין שאין הזדמנות שנייה לרושם ראשוני, כמאמר הקלישאה. גם כלפי מי שמכיר אותנו, רצוי להשקיע ולחשוב על המראה שלנו לפני הפגישה. הדבר כולל גם בני זוג ומאוד חשוב לא לשכוח אותם. בתור אמא טרייה, קל לי מאוד לשקוע בחלב וחיתולים, אבל אני צריכה לזכור שהיתה פה זוגיות לפני ולטפח את עצמי בשביל ההרגשה הטובה של שנינו. משימה קשה, אך אפשרית אם מחליטים לפנות לזה קצת זמן מדי פעם.

אחרי המודעות, כל אחת צריכה להחליט על הסגנון שמתאים לה לאמץ מבחינת האיפור. האם להבליט את העיניים? האם יהיה יותר נכון ללכת עם אודם בולט? איזה סגנון? מעושן או טבעי? איזה סקאלת צבעים ועם איזה מוצרים להשתמש.
לאירועים חשובים הייתי מקפידה על איפור מושקע, פן ולבוש מתאים, בדיוק כמו שאנחנו אוהבות, רק צריך תירוץ. ליום-יום אני מעדיפה את האיפור הקל של חמש דקות המדגיש עבורי את הטוב ביותר. אני, למשל, מקפידה על קונסילר מתחת לעיניים ובנקודות בעייתיות בפנים, פודרה כדי לקבע את הקונסילר ולמנוע הברקות בחלקי הפנים השומניים יותר, עפרון עיניים ומסקרה. גלוס או אודם תמיד יהיו בתיק להמשך היום וזהו. אני מסודרת.

אני מאמינה שכל אחת יכולה למצוא לעצמה את השיטה הטובה ביותר בשבילה שיכולה לעשות הבדל מאוד משמעותי עם ממש מעט צבע וחומר.