חורפי ומאופר

חורפי ומאופר

 

רעיונות פשוטים ושימושיים לאיפור חורף לאירועים ולימים מיוחדים. על הפנים והצוואר, העיניים הריסים, הסומק, השפתיים ועוד. העיקר: להרגיש נוח

למרות מה שמקובל לחשוב כי צריך להראות נוצצת, מעושנת ומודגשת בכל אירוע, לדעתי התשובה הנכונה מבחינת הלקוחה היא להרגיש בנוח במייק-אפ הנבחר, כאשר מספר אלמנטים שונים מהיום-יום מוסיפים למראה הסופי.

להלן כמה רעיונות פשוטים שעושים את העבודה:

פנים וצוואר לקבלת מראה מעודן יותר ונערתי ניתן להעזר בקרם לחות המעורב עם מייק-אפ נוזלי בתוספת כמה טיפות שימר, לערבב את הכל ביחד ולמרוח בעזרת ספוגית לטקס לחה וסחוטה היטב באופן אחיד על פני כל עור הפנים והצוואר ללא פידור.

איפור העיניים יעשה על ידי שימוש בצללית בשני טונים כהים יותר מגוון העור בגימור מעט מבריק. את הגבה יש לצבוע בעזרת צללית בכמה טונים כהים יותר מגוון העור במקרה של גבות בהירות כמו בתמונה. במידה וגוון העור כהה אין צורך לצבוע את הגבות.

תיחום העיניים יעשה על ידי איי-ליינר אבן אפור או חום כהה, או בעזרת עפרון מעט שמנוני, אולם במקרה זה כדאי לעבור עליו בעזרת מכחול על מנת לקבע אותו. שימוש בעפרון מעט שמנוני נותן גימור רך יותר מאשר איי ליינר נוזלי, ויחד עם זה הברק נשמר.

איפור הריסים – מומלץ להשתמש במסקרה מעבה או פשוט להדביק ריסים לא ארוכים, אולם צפופים כמה שניתן.

הסומק ילווה את עצמות הלחיים לכיוון הפה מהחלק התחתון של עצמות הלחיים על מנת ליצור מראה מעט דרמטי יותר אולם שימו לב שהסומק חייב להראות כצל בלבד. הגוון המומלץ לבעלות עור בהיר עם נטייה לוורוד יהיה חום אפרסק, לבעלות גוון עור בהיר עם נטייה לצהוב הגוון יהיה ורדרד, ולבעלות עור כהה מומלץ על גוון אדמדם. בכל המקרים, כאמור, הכמות תהייה מועטה.

השפתיים צריכות להראות בשרניות וגדולות בכל הגוונים של האדומים, עם פיניש מעט מבריק ללא תוחם.

שפתיים ללא אודם אדום– אפשרות נוספת היא ליצור מראה הפוך לקודם. איפור זה מיועד לאותן הנשים שאינן מסוגלות ללכת עם שפתון אדום.
ניתן להשתמש באותו בסיס כמו באיפור הקודם, אולם הצלליות יהיו בגווני חול בגימור כהה עם נטייה למעט מעושן. במקרה זה רצוי לעבור עם מעט צללית גם בחלק התחתון של קו הריסים. גם כאן נשתמש במסקרה מעבה עד כמה שניתן, והתיחום יהיה דומה לאיפור הקודם, אולם מעט מודגש יותר.
הסומק מודגש מעט יותר, אולם באותם הגוונים כפי שצוין מעלה. השפתיים יהיו בגוון העור, אך בשני טונים כהות יותר, גימור מבריק ללא תוחם.

מסורבות מייק-אפ– למי שאינה מעוניינות במייק-אפ, אולם רוצה בכל זאת להראות חגיגית באחד מימי החורף, מומלץ לנסות את איפור העיניים הבא. איפור זה הינו בסיסי, פשוט ויחד עם זה עושה את העבודה.

הכוונה ללכת עם צלליות בגוון העיניים, אך בטון או שניים כהים יותר ובגימור מבריק עד כמה שניתן. את הצלליות מורחים על כל העפעף הנייד באופן אחיד, כולל החלק התחתון של הריסים, כפי שמופיע בתמונה. שימר אבקתי קרם או לבן קרוב לאף, מסקרה מעבה או ריסים מלאים קצרים. סומק ושפתיים– על פי האפשרות הראשונה או השנייה.