איפור כלה

איפור כלה

חתונה הוא יום מלחיץ וקריטי בחייה של הכלה. אמנם הוא יום שמח ומרגש אבל תמיד מהול עם השמחה הספקות והלחץ שדברים לא יזרמו בדיוק כמו שאת רוצה. לכן נורא חשוב להיות מוכנה להכל ולהיות מאורגנת ומוקפדת בכל נושא! מהניסיון שלי כמאפרת וככלה ראיתי עשרות פעמים כלות שהיו מאוכזבות מהבחירות שלהם במהלך הערב ומנגד ראיתי כמה חשוב וכמה הבדל עצום זה שבוחרים בעלי מקצוע שמותאמים מבחינה אנרגטית ומקצועית והתיאום צפיות הוא מדויק. כדי שהאירוע שלך יהיה מוצלח את חייבת להיות מסודרת ולשאול את השאלות הנכונות.איפור כלה
איפור כלה הוא אחד הנושאים הרגישים ביותר אצל הכלה ביום חתונתה. הכלה רוצה להראות במיטבה ורוצה לוודא שתרגיש כך כל הלילה! איפור כלה הוא דבר שצריך לעשות בקפידה רבה ולבחור את אנשי המקצוע הנכונים! איפור כלה כולל בתוכו הרבה דברים מורכבים כמו למשל, איזה סוג איפור כדי, מה הכי מתאים לכלה? האם המאפר או מאפרת יגיעו עד בית הלקוחה? נותנים שרות ליווי? טאצפים? לכן עדיף ורצוי להיעזר בחברים קרובים שיש להם המלצה, באינטרנט ובבעלי מקצוע שאתם מכירים שיעזרו במציאת המאפרת או המאפרת הנכונים לעבודה – על פי הצרכים הייחודיים שלכן.
יש מגוון שאלות שכדי מאוד לשאול את המאפרת כדי לוודא שאכן המאפרת המקצועית מושלמת ומתאימה צרכיה של הכלה. כל כלה שונה וכל כלה צריכה לוודא שהמאפר או המאפרת המקצועית שהיא בחרה מושלמים בשבילה. נציין כאן כמה נקודות חשובות איך אפשר לראות אם איפור כלות הוא מקצועי או לא, מה ההבדל בין מקצועי לחובבני? וכמובן מדוע את צריכה בערב החתונה שלך להראות הכי יפה באולם ובעולם???
קודם כל, רצוי לראות עבודות שלה לקרוא המלצות של כלות אחרות שכבר עברו טיפול אצל המאפרת המקצועית. תבקשי לראות אתר, דף עסקי בפייסבוק או תמונות של כלה אחרת שממליצה על המאפרת. את כבר תכלי לראות מה הקו של המאפרת ובאיזה סגנון היא מאפרת והאם הסגנון מתאים לך!
שנית, מומלץ לראות באיזה מוצרים המאפרת משתמשת. חשוב שהמוצרים יהיו איכותיים וברמה גבוה. כמוכן אם יש לכלה אלרגיה כל שהיא למוצרים מסוימים זה הזמן להגיד. שימו לב שהכל איכותי. שהמברשות נעימות לכם על הפנים ושהאיפור (בזמן איפור ניסיון) לא יוצר גירוי כל שהוא במהלך המגע של האיפור על הפנים. שימי לב שכל המברשות נקיות ושלא מניחים על העור שלך מוצרים או מברשות שנגעו בעור של מישהי אחרת לפני. זה לא בושה לדרוש את זה!
יש למאפרת המקצועית הרבה תפקידים! בין התפקידים הוא כמובן לאפר ברמה הגבוה ביותר שיש, מי שמוגדרת כמאפרת מקצועית עברה את ההכשרה הטובה ביותר. יש לה את הידע והניסיון בכדי להתאים לך את האיפור הנכון בצורה המדויקת והנכונה ביותר שיתאים לך לצבעים שלך ולתווי פנייך. התקשורת בין המאפרת המקצועית והלקוחה מאד חשובים! מאד חשוב שהמאפרת המקצועית תדע גם להקשיב טוב לצרכיה של הלקוחה לשמוע מה היא אוהבת ומה הסגנון שלה בדרך כלל ומה הלוק הכללי שאליו היא רוצה להגיע. כמובן המאפרת המקצועית צריכה לראות מה את לובשת, איזה תכשיטים את עונדת כדי שהיא תוכל להתאים את הלוק הסופי בצורה הכי מדויקת שיש! שימו לב. יש כלות שבוחרות בשמלה לבנה, יש כלות שבוחרות בשמלה שיותר קרמית. ויש אפילו כלות שזורקות טיפה צבע עם תכשיט , נעל או אקססורי מדליק. כל הפרטים האלה מאד חשובים בהחלטה של האיפור. שתפו את המאפרת המקצועית בכל החלטה שלכם. ייתכן והיא תוכל אפילו לייעץ לכן אם אתן לא סגורות על משהו.
חשוב כמובן לערוך איפור ניסיון. באיפור ניסיון עצמו ניתן להגיע אם תמונות שנותנות לכלה השראה ושעוזרות לכלה להביע את הרצון שלה כי לא תמיד קל לכל אחת להתבטא במילים והתמונה מאד עוזרת. בדרך כלל איפור ניסיון עולה בין 200 ל350 שח. הסכום הזה מתקזז מהסכום הסופי של האיפור וכך משריינים את היום החשוב של הכלה מול המאפרת המקצועית. שני הצדדים מחויבים אחד לשני ויודעים שבתאריך שסגרו הם מגיעים למקום בו קבעו בשעה שקבעו.
הרבה מאפרים עובדים עם חוזה מסודר שבחוזה כתוב שהמאפר מחויב לכלה ביום החתונה, רושמים בחוזה את הפרטים של האיפור, כמות הנשים המאופרות הסכום שסגרו ותוספות מיוחדות אם היו.(ריסים, הגעה, הטבות מיוחדות וכו)
עוד נקודה שחשוב לי לציין לגבי האיפור ניסיון.
אם החלטתן להביא אתכן מלווה לניסיון. הביאו מישהי שאתן מעריכות את דעתה באמת! אולי מישהי שמבינה דבר או שניים באיפור? ראיתי עשרות מצבים שהכלה הביאה או את אמא שלה (במקרים שהן לא הסתדרו והיה מתח) או חברה שלא ממש חברה והולכת נגד כל מה שהכלה אהבה או רצתה ושכנעה אותה אחרת ולבסוף ממש בלבלה אותה. אם אתן יודעות מה אתן רוצות ואוהבות – את תחששו ללכת לבד לאיפור ניסיון ולצאת סגורות על איך בדיוק חלמתם שזה יהיה! ומנגד, הארגונים ליום החתונה לפעמים יכולים להיות מלחיצים – נסו לעשות מזה יום כיף! הביאו חברה אחת טובה ותזכרו את היום המיוחד הזה לנצח! חשוב רק לבחור מישהי שמבינה ומכירה אתכן כדי שזה יקל עליכן.

איפור כלה
הרבה מהמאפרים נותנים שרות ליווי של טאצפים – זה לא הכרחי לכל כלה. הכלות שכן חשוב להן זה הכלות שהמראה במהלך האירוע חשוב להן, שיש להן נטייה להזעת ייתר, בעיה בעור או סתם כי הן רוצות להחליף לוק באמצע החתונה ולשנות את מראה האיפור והשיער – שרות הליווי הוא בשביל כלות שרוצות וחושב להן שהכלה תהיה בסביבה ותמיד שם לכל טאצאפ רצוי. ביננו התמונות האלו הם לנצח וזה ממש כיף לדעת שביום המיוחד שלך הכלה שם לכל מקרה…
כמובן שחשוב לוודא אם המאפרת המקצועית מגיעה אליך ביום החתונה, רוב הכלות רוצות שיגיעו אליהן ביום המיוחד שלהם ולא שיהיו מטורטרות בחום או בקור. רצוי בכללי שבעלי המקצוע יגיעו או לחדר המלון או לבית שבו הכלה מתארגנת ושם היא תתארגן ותצא.
מעל ומעבר להכל, חשוב מאד מאוד לוודא שיש כמיה ביניכם כך שתכלי להגיד כל שעולה על דעתך ולבך.

 

לסיכום,

 

איפור כלה זה הדבר הכי חשוב ביום של הכלה! כל העיניים אליך!…את במרכז העניינים ובמרכז התשומת לב. הידע והניסיון שמאפרת רוכשת עם השנים שונה. התהליך שהמאפרת עוברת עם הכלה הוא שונה. הנגיעה האישית וההתאמה הייחודית לכל אחת מאד חשובה. האיפור של הכלה צריך להראות מושלם בכל שלב של הערב!
הידע והניסיון והנגיעה האישית ההתאמה הייחודית פשוט לכל כלה מאד חשובה כדי שהכלה תהיה מרוצה ותרגיש שהיא החשובה ביותר מכולם!
אל תשכחי – את מלכת הערב זהו הערב שלך, לכבודך אז את חייבת להיות, בכל שלב הכי יפה שיש שהאיפור יהיה במקומו ששום דבר לא ימרח, ושתהיי זוהרת כל הערב מתחילתו ועד סופו!
ואל תשכחי – איפור כלה זה לא תחפושת – חשוב שתהיי את במיטבך שתרגישי נח וטוב לאורך כל התהליך ושהמאפרת שלך ואת תהיו מחוברות ועם תקשורת טובה ועם כמיה טובה. בכל זאת, מדובר בפנים שלך וביום שלך. אל תקלי ראש בבחירה!
בהצלחה ומזל טוב!